Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2012
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

Wpisy w miesiącu: Grudzień 2012

Praca w domu

Praca w domu to mogło by się wydawać marzenie każdego z nas. No bo kto by przecież nie chciał móc spać do której chce, pracować kiedy chce, nie musieć patrzyć na szefa i stać w korkach przed i po pracy. Rzeczywistość jednak nie do końca jest taka kolorowa, ponieważ o ile faktycznie wizja wrednego szefa i stania w korków odpada z planu dnia, to na ich miejsce pojawiają się inne, nowe problemy takie jak chociażby walka o klientów, wredni klienci, albo brak motywacji do działania. O ile w pracy na etacie my robimy swoje, a to szef martwi się czy mamy dla kogo robić, tak w przypadku pracy w domu cały ten obowiązek spada na nas.

No dobra, ale co właściwie możemy robić w domu? Możemy założyć bloga i zarabiać na nim, jednak zanim zarobimy pierwsza złotówkę trochę minie, a żyć za coś trzeba, dlatego ten model biznesowy warto prowadzić sobie w tle, a zajmować się czymś innym, bardziej dochodowym. Takim zajęcie może być na przykład pisanie artykułów na strony internetowe i serwisy branżowe, możemy zajmować się pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych pod wyszukiwarki, albo prowadzić różnego rodzaju szkolenia i coachingi w zakresie tego na czym najlepiej się znamy.

Niezależnie od tego co wybierzemy, wszystko będzie dobre dopóki będziemy mieć klientów, a strumyk pieniędzy będzie płyną. Problem jednak będzie wtedy kiedy dopadnie nas kryzys, pojawi się mniej zleceń/klientów. Jak więc radzić sobie w takich sytuacjach?

Jednym rozwiązaniem jest posiadanie karty kredytowej, która pozwoli nam przetrwać kryzys, a gdy już on minie spłacimy zadłużenie i życie będzie toczyć się dalej normalnym tempem. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które uważam za znacznie lepsze niż życie na kredyt.

Warto jest odkładać pieniądze na co najmniej kilka miesięcy życia bez pracy/zleceń, przykładowo na 3-6 miesięcy. Dzięki temu będziemy mogli czerpać pieniądze z rezerwy budżetowej, a w tym czasie sytuacja powinna się unormować, a my zaczniemy zarabiać tak jak dawniej i odbudujemy nasz fundusz bezpieczeństwa.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zwłaszcza na etapie rozkręcania jej może być bardzo trudne i kłopotliwe. W jednej chwili spada na nas ogrom nowych zadań, pojęć, masa formalności i papierkowej roboty best slimming products. Musisz jednak wiedzieć, że można sobie z tym poradzić w całkiem prosty sposób, a mianowicie przystępując do inkubatora przedsiębiorczości.

Dzięki temu rozwiązaniu tanim kosztem zyskamy pomoc ekspertów z różnych dziedzin, wsparcie księgowości oraz wiele innych przydatnych i pomocnych rzeczy. Warto więc zainteresować się tym tematem, zwłaszcza gdy chcemy rozkręcić swoją pierwszą w życiu firmę. Dodatkowo w inkubatorach mamy możliwość skorzystania z pomocy przy kompletowaniu dokumentacji potrzebnej przy wnioskowaniu o datacji na rozwój nowego biznesu. Taki dodatkowy zastrzyk gotówki może w bardzo dużym stopniu dodać nam wiatru w żagle. Zyskamy bowiem nowy sprzed niezbędny do pracy, będziemy mogli zatrudnić nowych pracowników i stworzyć specjalnie dla nich miejsca pracy. To wszystko sprawi, że nasza firma będzie mogła o wiele lepiej i sprawniej działać. Dlatego też warto zainteresować się tym tematem. Zwłaszcza, że dotacji udziela wiele różnego rodzaju instytucji, a nawet i sama Unia Europejska. O dotację na utworzenie nowego miejsca pracy bądź rozwój firmy można starać się między innymi w Powiatowych Urzędach Pracy, różnego rodzaju stowarzyszeniach i tym podobnych.

Warto jednak zawsze dokładnie analizować wszelakie regulaminy i zasady przyznawania dotacji, bowiem może okazać się, że ktoś da nam pieniądze jednak w zamian będzie oczekiwał udział w zyskach przez jakiś (czasem długi/wieloletni) okres czasu.

Tak czy owak w ten sposób możemy w nieco prostszy i szybszy sposób rozwinąć swoją działalność gospodarczą, a tym samym zbudować swój własny, pierwszy biznes który będzie nam przynosił zyski każdego miesiąca, a w dodatku zatrudniał innych ludzi dla których będzie miejsce pracy na rynku gdzie jest wielu młodych i wykształconych bezrobotnych gotowych do podjęcia pracy.

Jak zabezpieczyć się finansowo na przyszłość.

W tym artykule opowiemy sobie o tym w jaki sposób zabezpieczyć się finansowo na przyszłość. Zakładam, że jesteś na tyle świadomą osobą i zdajesz sobie sprawę z tego, że odkładanie oszczędności do skarpetki to złe rozwiązanie dlatego pokaże ci znacznie lepsze rozwiązanie i wyjście z tej sytuacji.

Mowa tutaj oczywiście o lokatach, ponieważ to jedyna taka forma inwestycji która jest w pełni bezpieczna, ogólnodostępna i pozwala na inwestowanie pieniędzy każdemu bez wyjątku. Nie musisz posiadać wiedzy z zakresu inwestowania, ani żadnych umiejętności. Jedyne czego będziesz potrzebować to pieniądze. Aby otworzyć lokatę musisz najpierw wiedzieć kto je oferuje. Możliwości mamy wiele, jednak jedynie lokaty bankowe i te oferowane przez SKOK (Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe) są godne uwagi, ponieważ inwestowanie na nich daje pełne bezpieczeństwo. Natomiast lokaty oferowane przez różnego rodzaju firmy lub nawet osoby prywatne mogą się dla nas skończyć tak jak inwestycja w złoto dla klientów Amber Gold – czyli stratą pieniędzy i ogromną ilością nerwów, oraz problemów this article.

Jeśli wybierzemy już odpowiednią dla nas ofertę, czyli taką gdzie okres trwania lokaty, jak również oprocentowanie będzie nam w pełni odpowiadać możemy przystąpić do podpisywania umowy i wpłacić odpowiednią ilość pieniędzy.

Gdy lokata dobiegnie końca, wpłacone pieniądze powrócą do nas wraz z wypracowanym zyskiem. Najlepsze jest jednak to, że my osobiście nie musimy nic robić, a pieniądze same na siebie zarabiają. W późniejszym czasie możemy je reinwestować i zarabiać więcej i więcej…

Musisz jednak mieć na uwadze, że pieniądze na lokacie są w pewnym sensie zamrożone i nie możemy z nich korzystać, trafiają się jednak czasem oferty gdzie można wybierać pieniądze z lokat, jednak zazwyczaj skutkuje to tym, że stracimy wypracowane już odsetki.

Taka forma zabezpieczenia jest więc o tyle dobra, że nie ruszymy pieniędzy sami przed końcem lokaty, co też uchroni nas przed bardziej bądź mniej przemyślanymi wydatkami.

Inwestycja w wino

W czasach niestabilnej sytuacji na rynku finansowym, kryzysu w branży nieruchomości oraz kilku afer w sektorze finansowym, jedną z najbezpieczniejszych form oszczędzania staje się ostatnio inwestycja w wino. To w Polsce jeszcze mało znana forma, jednak z roku na rok, zainteresowanie nią staje się coraz większe. Jak się okazuje, jeśli dokonamy właściwego wyboru butelki lub beczki wina, możemy liczyć na zysk sięgający kilkudziesięciu procent w skali roku. Specjaliści twierdza nawet, ze w długim okresie czasu ( zupełnie jak na rynku giełdowym), ta forma oszczędzania może przynieść więcej korzyści finansowych, niż na przykład inwestycja w złoto. Długi okres oszczędzania to przypadku inwestycji w wino tylko 5 lat. Najlepszym winem sa oczywiście wina francuskie z regionu Bordeaux, z uwagi na małą powierzchnię tych winnic. Dzięki temu, win tych jest naprawdę mało, co czyni je wręcz „białym krukiem” dla kolekcjonerów.

Niestety nie jest tak, ze możemy kupić sobie butelkę wina i czekać z nią w domu, az cena wzrośnie. Inwestorzy kupują z reguły całe beczki, przy czym minimalna kwota inwestycji to ok. 15 -25 tysięcy złotych.  Beczki z winem sa odpowiednio przechowywane, za co ponosimy określone koszty. Na rynku polskim jest kilka firm zajmujących się obrotem i inwestowaniem w wino. Większość z nich to firmy angielskie, dlatego przechowywanie win, również odbywa się w piwnicach Wielkiej Brytanii.  Obowiązuje również opłata procentowa, za zarządzanie  portfelem naszych winnych inwestycji. Jeśli chodzi o podatek dochodowy od zysków z tych inwestycji, w obecnym stanie prawnym możemy być zwolnieni od opłaty takiego podatku. Jednak tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy nie sprzedamy naszego wina w ciągu pierwszych 6 miesięcy, od dnia zakupu. Jak widać forma inwestowania w wino, jest skierowana raczej dla ludzi mających większe pieniądze. Zbyt wysoka minimalna kwota inwestycji, ogranicza więc dostępność oferty dla ludzi chcących oszczędzać małe kwoty. Jest to prestiżowa forma inwestycji

Jak pomnożyć swoje pieniądze.

Na polskim rynku inwestycyjnym jest multum różnego rodzaju ofert i możliwości na to jak pomnożyć swoje pieniądze i oszczędności, jednak wiele z nich nie nadaje się do czegokolwiek. Są jednak 3 opcje które można śmiało polecać i warto poświęcić im nieco uwagi, a jedną z nich jest możliwość inwestowania na globalnej platformie forex i to właśnie nią zajmiemy się w tym artykule.Watch Shark Exorcist (2016) Full Movie Online Streaming Online and Download

Forex to jedyny taki rynek na świecie który jednocześnie pozwala na inwestowanie pieniędzy w surowce, pary walut, akcje i kontrakty. Dodatkowo inwestować możemy od niedzieli wieczorem, aż do piątkowego wieczoru. Pamiętaj jednak by sprawdzić czy instrument w który będziesz inwestować otwarty jest w dogodnych dla ciebie godzinach, bowiem musisz wiedzieć, że każdy działa w innych i nie wszystkie działają cały czas. Aby zacząć inwestowanie na forex potrzebna nam będzie platforma inwestycyjna. Jest to narzędzie dzięki któremu inwestorzy, tacy jak my, mogą komunikować się z brokerami (operatorami platform), a tym samym składać zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów. Wbrew pozorom wcale nie potrzeba dużo pieniędzy aby zacząć inwestowanie. Co prawda są takie platformy które za minimalny depozyt przyjęły sobie kwoty rzędu kilku tysięcy, jednak są alternatywy na równie wysokim poziomie gdzie inwestować można już od 100 – 200 złotych, co raczej nie jest dużą kwotą, jeśli chodzi o inwestowanie.

Dodatkowym atutem rynku forex jest dźwignia finansowa. Jej działanie najlepiej zaprezentować na przykładzie. Załóżmy, że inwestujemy w parę walut EUR/PLN 1000 złotych, jej dźwignia wynosi 1:10. Oznacza to więc, że nasz depozyt zostanie pomnożony dziesięciokrotnie, co daje nam w tym przypadku aż 10. 000 złotych na inwestycje w tą parę walut. Analogicznie im więcej inwestujemy tym większy mamy zysk, dlatego rynek forex pozwala na tak wysokie zwroty z inwestycji.

Na zakończenie muszę cie ostrzec, że inwestowanie w taki sposób niesie za sobą pewne ryzyko inwestycyjne, oznacza to, że zysk nie jest pewny, a wysokość zarobków uzależniona od naszych decyzji.