Szukaj
Kalendarz
  Październik 2016
  P W Ś C P S N
  « Wrz    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

Daily Archives: Październik 9, 2016

Pożyczki na raty

image Ratalne pożyczki są jednymi z bardziej korzystnych pożyczek, gdyż można w ich przypadku znacznie wydłużyć czas spłacania pożyczki, co oczywiście znacznie ułatwia spłacanie pożyczek. Jednocześnie obecnie działa coraz więcej firm na rynku więc można wybierać bardzo różne pożyczki, gdzie pożyczka online bez bik i krd to rozwiązanie dla osób mających problemy finansowe. Natomiast pożyczka do domu to rozwiązanie oferowane przez firmy działające w sposób stacjonarny. Jednak pożyczka ratalna online pozwala na zapewnienie bardzo szybkiego pozyskania pożyczek za pośrednictwem portali internetowych firm finansowych. Każda pożyczka na raty to również rozwiązanie, które może być korzystniejsze finansowo. Jednak każda pożyczka pozabankowa online powinna być zawsze bardzo dokładnie sprawdzona pod kątem kosztów, co można zrealizować za pośrednictwem portali pożyczkowych. W ten sposób można znaleźć takie oferty, które pozwalają na ograniczenie łącznych kosztów pożyczki czy kosztów dodatkowych, co znacznie ułatwia przyszłe spłacanie pożyczek.

Pożyczki poza bankami

Pozyskanie pożyczek poza bankami to często okazja na uzyskanie środków finansowych w znacznie szybszym czasie slimming products. Obecnie pożyczki pozabankowe są coraz częściej dostępne za pośrednictwem internetowych ofert firm finansowych. W ten sposób można uzyskać pożyczki do domu, które są oferowane przez firmy stacjonarne działające za pośrednictwem swoich oddziałów a jednocześnie mające pracowników, którzy są w stanie udać się do klientów. Oczywiście pożyczki bez krd dostępne za pośrednictwem Internetu są najbardziej wygodne do pozyskania. Z tego powodu pożyczka bez krd w sieci jest znacznie bardziej popularnym rozwiązaniem, gdyż nie ma konieczności tracenia czasu na dotarcie do oddziałów firm finansowych by można było złożyć wniosek pożyczkowy. Ważne jest również by decydować się na takie pożyczki, które pochodzą od sprawdzonych firm, co znów pozwala mieć pewność, że pożyczki będą pozyskane na korzystnych warunkach finansowych. Jednocześnie ważne jest również by porównywać poszczególne oferty, co znów pozwala na wybranie najbardziej korzystnych ofert pożyczek.