Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

Firma z domu

W tym artykule powiemy sobie o tym jak możemy pracować i prowadzić własny biznes w domu. Dowiesz się między innymi tego jak i co można robić rzez internet, oraz zdradzę kilka cennych wskazówek odnośnie tego co zrobić by zabezpieczyć się przed pułapkami jakie na nas czekają pracując w domu. Zacznijmy jednak od samego początku. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie każdą branże da się przenieść do internetu dlatego planując swój biznes w sieci musisz mieć na uwadze czy możesz go wykonywać właśnie w takiej formie. Jeśli chcesz pracować jako dziennikarz, pisarz, copywriter, albo programista, koder, pozycjoner… Śmiało możesz pracować na własną rękę w sieci jako freelancer. To tylko kilka przykładowych zajęć, głównie z branży informatycznej. Nie oznacza to jednak, że będąc na przykład dietetykiem taka forma pracy nie będzie dla nas. Wszelkiego rodzaju porady, treningi, szkolenia również można prowadzić online.

Inną formą prowadzenia biznesu w sieci jest założenie bloga, lub serwisu internetowego gdzie będziemy zarabiać na reklamach. Musisz jednak pamiętać, że taki biznes wcale nie jest łatwiejszy od tego prowadzonego poza siecią. Jako dobry freelancer możesz pozwolić sobie na pewne rzeczy których nie mógł być robić pracując dla kogoś w wielkiej korporacji. Pracując na własny rachunek masz możliwość pracować kiedy chcesz i ile chcesz, o ile nie gonią cie zlecenia i różnego rodzaju zobowiązania. Taka swoboda działania ma jednak pewne wady i zalety, zresztą jak wszystko. Zaletą jest na pewno fakt, że gdy mamy gorszy dzień nie musimy zmuszać się do pracy, dodatkowo możemy pracować o najbardziej odpowiedniej dla nas porze. Wady o których wspominałem są ukryte w zaletach. Jeśli mamy gorszy dzień i odpuścimy pracę, jutro będzie trudniej się zmotywować, a każdy dzień zwłoki pogorszy sytuacje. Do tego znacznie łatwiej jest tu o rozproszenie uwagi. Mając biznes w sieci musimy mieć też na uwadze gorsze miesiące, warto więc odłożyć trochę pieniędzy tak by móc przeżyć co najmniej 3 miesiące bez pracy.