Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

Jak zabezpieczyć się finansowo na przyszłość.

W tym artykule opowiemy sobie o tym w jaki sposób zabezpieczyć się finansowo na przyszłość. Zakładam, że jesteś na tyle świadomą osobą i zdajesz sobie sprawę z tego, że odkładanie oszczędności do skarpetki to złe rozwiązanie dlatego pokaże ci znacznie lepsze rozwiązanie i wyjście z tej sytuacji.

Mowa tutaj oczywiście o lokatach, ponieważ to jedyna taka forma inwestycji która jest w pełni bezpieczna, ogólnodostępna i pozwala na inwestowanie pieniędzy każdemu bez wyjątku. Nie musisz posiadać wiedzy z zakresu inwestowania, ani żadnych umiejętności. Jedyne czego będziesz potrzebować to pieniądze. Aby otworzyć lokatę musisz najpierw wiedzieć kto je oferuje. Możliwości mamy wiele, jednak jedynie lokaty bankowe i te oferowane przez SKOK (Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe) są godne uwagi, ponieważ inwestowanie na nich daje pełne bezpieczeństwo. Natomiast lokaty oferowane przez różnego rodzaju firmy lub nawet osoby prywatne mogą się dla nas skończyć tak jak inwestycja w złoto dla klientów Amber Gold – czyli stratą pieniędzy i ogromną ilością nerwów, oraz problemów this article.

Jeśli wybierzemy już odpowiednią dla nas ofertę, czyli taką gdzie okres trwania lokaty, jak również oprocentowanie będzie nam w pełni odpowiadać możemy przystąpić do podpisywania umowy i wpłacić odpowiednią ilość pieniędzy.

Gdy lokata dobiegnie końca, wpłacone pieniądze powrócą do nas wraz z wypracowanym zyskiem. Najlepsze jest jednak to, że my osobiście nie musimy nic robić, a pieniądze same na siebie zarabiają. W późniejszym czasie możemy je reinwestować i zarabiać więcej i więcej…

Musisz jednak mieć na uwadze, że pieniądze na lokacie są w pewnym sensie zamrożone i nie możemy z nich korzystać, trafiają się jednak czasem oferty gdzie można wybierać pieniądze z lokat, jednak zazwyczaj skutkuje to tym, że stracimy wypracowane już odsetki.

Taka forma zabezpieczenia jest więc o tyle dobra, że nie ruszymy pieniędzy sami przed końcem lokaty, co też uchroni nas przed bardziej bądź mniej przemyślanymi wydatkami.