Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

Oszczędzanie dzięki negocjacjom.

Oszczędzanie dzięki negocjacjom. Pojecie, które dla wielu osób jest czymś dość nieodgadnionym. Co to znaczy oszczędzać dzięki negocjacjom? Czy w życiu codziennym da się to zrobić? Oczywiście. Takie rzeczy są jak najbardziej możliwe.

Aby wyjaśnić to zagadnienie warto rozpocząć od tego, że każdy klient, a przecież klientem jesteśmy w wielu sytuacjach, to osoba, która przynosi firmom oraz instytucjom zyski. Od tego jednak ile zapłaci zależy również jego strata. Im mniej wydaje, tym lepiej, im więcej tym gorzej.

Wydatki w opinii wielu osób zawsze są związane z cenami ustalonymi z góry. Wchodząc do sklepu mamy określone ceny produktów, decydując się na telefon, mamy określone warunki taryfy. W wielu sytuacjach nie można z tym nic zrobić, ale nie w każdej. Często można negocjować i wynegocjować lepsze warunki współpracy, a mówiąc wprost – mniejsze kwoty. W przypadku telefonów można wynegocjować bezpłatne minuty, w przypadku innych spraw, można wynegocjować inne warunki umowy czy tez inne stawki za ich realizacje. W przypadku droższych produktów, można często wynegocjować upust, który może przyczynić się do naszych oszczędności. Warto o tym wiedzieć i nie bać się tego.

Warto o tym pamiętać, ale zaczynając negocjacje trzeba wiedzieć, że nie w każdym przypadku one mają sens. Na pewno warto o nich pomyśleć, jeśli jesteśmy tak zwanymi stałymi klientami lub po prostu płacimy duże rachunki. Mówiąc wprost – czasami nawet trzeba wyjść, by „zmiękczyć” drugą stronę.
Ten, kto umie negocjować mając do zapłacenia znaczną sumę pieniędzy oszczędzi. W przypadku stałych klientów to firmie zależy na tym, abyśmy nie odeszli do konkurencji, w przypadku dużego wydatku, to firmie zależy na tym, abyśmy tych pieniędzy nie wydali u innych. Warto o tym wiedzieć i po prostu negocjować. Często oczywiście możemy się dowiedzieć, że to się nie da obniżyć ceny – dzięki naszej postawie możemy jednak szybko się dowiedziesz, że jest inaczej.
Wszystko się da. Wszystko da się zrobić, trzeba tylko wiedzieć jak. Stanowczość w negocjacjach jest rzecz jasna klucz do sukcesu Negocjacja to szansa na oszczędność. Trzeba o tym wiedzieć i nie bać się negocjować. Takie działanie naprawdę może się opłacać