Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

dom

Finanse domowe – warto o nie dbać.

Finanse domowe, to temat, który interesuje każda rodzinę. Finanse, dochody to podstawa egzystencji każdej rodziny. To prawda, która jest po prostu bezdyskusyjna. Z tego powodu warto dbać o to, by budżet domowy nigdy nie był budżetem pustym. Ja dbać o budżet domowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od tego jakiego rodzaju wydatki musimy ponosić, a co najważniejsze, jakiej są wysokości i jakie dochody osiągamy. Ilość dochodów i ilość wydatków, to ważne liczby. Jeśli dochody przekraczają wydatki, wtedy jest dobrze. W innej sytuacji jest po prostu źle. Jak dbać o budżet? Odpowiedź jest prosta. Prowadzić do tego, by dochody przekraczały wydatki, a więc w miarę możliwości ograniczać wydatki i oczywiście robić wszystko by zwiększać dochody. Założenie rzecz jasna jest bardzo proste, jednak wykonanie tego zadania już niekoniecznie.

Ograniczanie wydatków, to między innymi oszczędzanie na rachunkach i likwidacja niepotrzebnych kosztów z nimi związanych. Warto spokojnie przyjrzeć się swoim rachunkom i uczciwe ocenić, czy wszystkie wydatki są zasadne, a te które są – po prostu ograniczyć. Da się oszczędzić na prądzie, wodzie czy innych mediach, można oszczędzić na rzeczach niekoniecznie potrzebnych, takich jak telewizja, można również oszczędzić, szukając tańszego dostawcy Internetu czy też tańszego operatora komórek. Na zakupach oszczędzić jest łatwiej. Warto przyjrzeć się co kupujemy, ile kupujemy i czy kupujemy na tyle mało, by nie wyrzucać. To stwierdzenie odnosi się przede wszystkim do żywności – tutaj można najwięcej zaoszczędzić. Warto zapamiętać sobie tę zasadę i nie ulegać zakupom pod impulsem chwili. Kupując w sposób przemyślany, po prostu można kupić taniej i oszczędzić na zakupach. Podsumowując – oszczędzanie na wydatkach i zarabianie większych sum pieniędzy to szansa na zbilansowanie budżetu. Warto do tego dążyć – w końcu pieniądze są potrzebne zawsze, więc warto zrobić wszystko, by pieniądze były cały czas. Nie ma bowiem nic gorszego niż ich brak. Warto o tym pamiętać i do tego nie dopuszczać.

Dobrym pomysłem na własny biznes jest praca w domu.

Dobrym pomysłem na własny biznes jest praca w domu. W obecnych czasach gdy niemal każdy ma w domu komputer z dostępem do internetu, taką formą zarabiania pieniędzy może zainteresować się każdy. Jednak musisz wiedzieć, że nie każdy zawód da się wykonywać z domu przez internet. O ile dziennikarz, grafik, czy programista spokojnie mogą działać w sieci bez, tak już fryzjer, czy też kierowca nie – z wiadomych powodów. Zarówno w przypadku zawodów które mogą przyjąć taką formę pracy, jak i tych które nie mogą, podane zostały tylko przykłady bo w obu tych grupach propozycji jest znacznie więcej, jednak nie sposób je wszystkie wymienić. Zanim jednak zaczniesz badać rynek w swojej dziedzinie i pisać swój biznesplan, warto byś poznał kilka zalet i wad takiej formy pracy. Zacznijmy jednak od przyjemniejszego, czyli od zalet.

Pracując w domu nie musimy codziennie dojeżdżać do miejsca pracy co oczywiście generuje dodatkowe koszta, ale również pochłania sporo czasu. Pracując w domu możemy za to wstać na przykład 30 minut później, lub pobiegać dla zdrowia i kondycji. Dodatkowym atutem jest też elastyczny czas pracy, oznacza to, że jeśli lubisz pracować z rana, to nikt ci nie broni, jeśli wolisz w południe, wieczorem lub w nocy – też niema z tym najmniejszego problemu. Potrzebujesz wyskoczyć na miasto? – żaden problem. Boli cie głowa, a za oknem leje deszcz? – zrób sobie wolne. Pięknie to brzmi prawda? Jednak praktyka nie zawsze jest taka fajna jak teoria i tym samym przechodzimy do wad takiego rozwiązania. W domu przyzwyczajeni jesteśmy raczej do tego, że w nim odpoczywamy, jemy śpimy, a nie pracujemy. Dlatego tez początkowo może być trudno zmotywować się do pracy, zwłaszcza gdy mamy świadomość, że w lodówce jest coś dobrego, łóżko jest takie mięciutkie, a znajomy wrzucił nowy śmieszny filmik na facebook’u i głupio było by go nie zobaczyć. Tak czy owak, zalet jest na pewno więcej niż wad. Poza tym nad tymi wadami jakie tu zaprezentowałem można popracować, tak by nie były one aż tak dokuczliwe.

Ekonomia w wydaniu domowym.

Ekonomia. Pojecie, które dla wielu osób kojarzy się co najmniej z krajem, regionem, większym rejonem. To ekonomia w szerszym wydaniu, w przypadku kraju zwana wprost – makroekonomią. To temat bardzo szeroki, temat, o którym można rozmawiać, jednak nie na wszystko można mieć wpływ. Można mieć wpływ jednak na ekonomię w mniejszym wydaniu. Ekonomię w domu.Czym jest domowa ekonomia – to ogół zasad, informacji i wszystkiego co związane z finansami w domu. Od tego jak do tego podchodzimy, zależy bardzo wiele.Jak myśleć ekonomicznie w warunkach domowych? W wielu przypadkach ekonomia domowa nie różni się od ekonomii krajowej. Wszystko co robimy w domu należy oceniać pod kątem ekonomii. Zarobki, wydatki, wszystko to, co jest związane z finansami to niezmiernie ważny temat. Jak do tego podchodzić ? Właśnie patrząc kategoriami ekonomii.

Domowe finanse to rzecz niezmiernie istotna, domowe plany związane z finansami również. Aby spokojnie żyć w rodzinie, warto podchodzić do spraw finansów niezmiernie poważnie. Na pewno bez względu na wszystko, na osiągane dochody czy też na ponoszone wydatki, nie warto żyć z dnia na dzień. Warto mieć plany finansowe na krótki czas i na długi. Oczywiście należy również uwzględnić również sytuacje awaryjne. Sytuacje, których nie można zaplanować.

Aby spokojnie żyć, zapewniając swojej rodzinie godne życie, trzeba być takim ekonomistą w domowym wydaniu. Trzeba myśleć, analizować, przeliczać i przede wszystkim planować. Oczywiście nie można zapominać o oszczędzaniu choć oczywiście nie jest to czasami proste. Chcąc żyć spokojnie i godnie trzeba jednak to zrobić.Watch All Girls Weekend (2016) Full Movie Online Streaming Online and Download

Każdy, kto w poważny sposób podejdzie do swoich finansów i jednocześnie będzie myśleć perspektywicznie z pewnością nigdy nie odpuści do sytuacji, w której w domowym budżecie zabraknie pieniędzy. Warto zrobić wszystko, by tak właśnie było. W każdym domu, w każdym budżecie domowym będzie lepiej lub gorzej, ale na pewno najtrudniej jest, gdy jest pusto. Wtedy trudno powrócić do normalności.

Praca w domu

Praca w domu to mogło by się wydawać marzenie każdego z nas. No bo kto by przecież nie chciał móc spać do której chce, pracować kiedy chce, nie musieć patrzyć na szefa i stać w korkach przed i po pracy. Rzeczywistość jednak nie do końca jest taka kolorowa, ponieważ o ile faktycznie wizja wrednego szefa i stania w korków odpada z planu dnia, to na ich miejsce pojawiają się inne, nowe problemy takie jak chociażby walka o klientów, wredni klienci, albo brak motywacji do działania. O ile w pracy na etacie my robimy swoje, a to szef martwi się czy mamy dla kogo robić, tak w przypadku pracy w domu cały ten obowiązek spada na nas.

No dobra, ale co właściwie możemy robić w domu? Możemy założyć bloga i zarabiać na nim, jednak zanim zarobimy pierwsza złotówkę trochę minie, a żyć za coś trzeba, dlatego ten model biznesowy warto prowadzić sobie w tle, a zajmować się czymś innym, bardziej dochodowym. Takim zajęcie może być na przykład pisanie artykułów na strony internetowe i serwisy branżowe, możemy zajmować się pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych pod wyszukiwarki, albo prowadzić różnego rodzaju szkolenia i coachingi w zakresie tego na czym najlepiej się znamy.

Niezależnie od tego co wybierzemy, wszystko będzie dobre dopóki będziemy mieć klientów, a strumyk pieniędzy będzie płyną. Problem jednak będzie wtedy kiedy dopadnie nas kryzys, pojawi się mniej zleceń/klientów. Jak więc radzić sobie w takich sytuacjach?

Jednym rozwiązaniem jest posiadanie karty kredytowej, która pozwoli nam przetrwać kryzys, a gdy już on minie spłacimy zadłużenie i życie będzie toczyć się dalej normalnym tempem. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które uważam za znacznie lepsze niż życie na kredyt.

Warto jest odkładać pieniądze na co najmniej kilka miesięcy życia bez pracy/zleceń, przykładowo na 3-6 miesięcy. Dzięki temu będziemy mogli czerpać pieniądze z rezerwy budżetowej, a w tym czasie sytuacja powinna się unormować, a my zaczniemy zarabiać tak jak dawniej i odbudujemy nasz fundusz bezpieczeństwa.

Firma z domu

W tym artykule powiemy sobie o tym jak możemy pracować i prowadzić własny biznes w domu. Dowiesz się między innymi tego jak i co można robić rzez internet, oraz zdradzę kilka cennych wskazówek odnośnie tego co zrobić by zabezpieczyć się przed pułapkami jakie na nas czekają pracując w domu. Zacznijmy jednak od samego początku. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie każdą branże da się przenieść do internetu dlatego planując swój biznes w sieci musisz mieć na uwadze czy możesz go wykonywać właśnie w takiej formie. Jeśli chcesz pracować jako dziennikarz, pisarz, copywriter, albo programista, koder, pozycjoner… Śmiało możesz pracować na własną rękę w sieci jako freelancer. To tylko kilka przykładowych zajęć, głównie z branży informatycznej. Nie oznacza to jednak, że będąc na przykład dietetykiem taka forma pracy nie będzie dla nas. Wszelkiego rodzaju porady, treningi, szkolenia również można prowadzić online.

Inną formą prowadzenia biznesu w sieci jest założenie bloga, lub serwisu internetowego gdzie będziemy zarabiać na reklamach. Musisz jednak pamiętać, że taki biznes wcale nie jest łatwiejszy od tego prowadzonego poza siecią. Jako dobry freelancer możesz pozwolić sobie na pewne rzeczy których nie mógł być robić pracując dla kogoś w wielkiej korporacji. Pracując na własny rachunek masz możliwość pracować kiedy chcesz i ile chcesz, o ile nie gonią cie zlecenia i różnego rodzaju zobowiązania. Taka swoboda działania ma jednak pewne wady i zalety, zresztą jak wszystko. Zaletą jest na pewno fakt, że gdy mamy gorszy dzień nie musimy zmuszać się do pracy, dodatkowo możemy pracować o najbardziej odpowiedniej dla nas porze. Wady o których wspominałem są ukryte w zaletach. Jeśli mamy gorszy dzień i odpuścimy pracę, jutro będzie trudniej się zmotywować, a każdy dzień zwłoki pogorszy sytuacje. Do tego znacznie łatwiej jest tu o rozproszenie uwagi. Mając biznes w sieci musimy mieć też na uwadze gorsze miesiące, warto więc odłożyć trochę pieniędzy tak by móc przeżyć co najmniej 3 miesiące bez pracy.