Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

działalnośc

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zwłaszcza na etapie rozkręcania jej może być bardzo trudne i kłopotliwe. W jednej chwili spada na nas ogrom nowych zadań, pojęć, masa formalności i papierkowej roboty best slimming products. Musisz jednak wiedzieć, że można sobie z tym poradzić w całkiem prosty sposób, a mianowicie przystępując do inkubatora przedsiębiorczości.

Dzięki temu rozwiązaniu tanim kosztem zyskamy pomoc ekspertów z różnych dziedzin, wsparcie księgowości oraz wiele innych przydatnych i pomocnych rzeczy. Warto więc zainteresować się tym tematem, zwłaszcza gdy chcemy rozkręcić swoją pierwszą w życiu firmę. Dodatkowo w inkubatorach mamy możliwość skorzystania z pomocy przy kompletowaniu dokumentacji potrzebnej przy wnioskowaniu o datacji na rozwój nowego biznesu. Taki dodatkowy zastrzyk gotówki może w bardzo dużym stopniu dodać nam wiatru w żagle. Zyskamy bowiem nowy sprzed niezbędny do pracy, będziemy mogli zatrudnić nowych pracowników i stworzyć specjalnie dla nich miejsca pracy. To wszystko sprawi, że nasza firma będzie mogła o wiele lepiej i sprawniej działać. Dlatego też warto zainteresować się tym tematem. Zwłaszcza, że dotacji udziela wiele różnego rodzaju instytucji, a nawet i sama Unia Europejska. O dotację na utworzenie nowego miejsca pracy bądź rozwój firmy można starać się między innymi w Powiatowych Urzędach Pracy, różnego rodzaju stowarzyszeniach i tym podobnych.

Warto jednak zawsze dokładnie analizować wszelakie regulaminy i zasady przyznawania dotacji, bowiem może okazać się, że ktoś da nam pieniądze jednak w zamian będzie oczekiwał udział w zyskach przez jakiś (czasem długi/wieloletni) okres czasu.

Tak czy owak w ten sposób możemy w nieco prostszy i szybszy sposób rozwinąć swoją działalność gospodarczą, a tym samym zbudować swój własny, pierwszy biznes który będzie nam przynosił zyski każdego miesiąca, a w dodatku zatrudniał innych ludzi dla których będzie miejsce pracy na rynku gdzie jest wielu młodych i wykształconych bezrobotnych gotowych do podjęcia pracy.

własna działalnośćd gospodarcza

Każdy z nas zapewne wie, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to wcale nie takie proste zajęcie jak by się mogło wydawać. W sytuacji gdy musimy zając się marketingiem, oraz promocją firmy, wszystkimi formalnościami, oraz dobywaniem nowych zleceń bądź sprzedażą produktów (w zależności od tego jaki charakter ma nasza działalność).

Do tego wszystkiego dochodzi nam jeszcze cały ogrom tak zwanej „papierkowej roboty” czyli wszelakich formalności i biurokracji w której bez problemu można się pogubić.

Oczywiście możemy zatrudnić ludzi którzy zrobią większość tych rzeczy za nas jednak to generuje koszta, a w czasach kryzysu gdy wszyscy starają się ciąć koszta, taka droga na przeciw nim może skończyć się bardzo źle dla naszej działalności. Jednak warto wiedzieć o tym w jaki sposób można sobie z tym radzić.

Generalnie drogi są dwie możliwości. Puki nasza firma jest dopiero w fazie rozwoju można zgłosić ją do inkubatora przedsiębiorczości, gdzie za pewną comiesięczną opłatą zyskamy między innymi wsparcie księgowości, porady ekspertów jak efektywniej zarządzać naszą firmą, oraz wiele innych ciekawych możliwości.

Inkubatory pomagają również w zdobyciu różnego rodzaju dotacji które oferowane są przedsiębiorcom z różnych źródeł takich jak na przykład Unia Europejska, Urzędu Pracy czy też od różnego rodzaju stowarzyszeń i prywatnych inwestorów. Musisz jednak wiedzieć, że zdobycie takiej dotacji wcale nie jest takie proste i wymaga ogromnej ilości formalności. Dlatego też dobrze jest gdy ktoś nam pomaga to wszystko ogarnąć i zebrać do kupy.

Dotacje są zazwyczaj bezzwrotne i wykorzystać można je w pełni dowolnie z tym, że ta dowolność ogranicza się do rozwoju firmy. Oznacza to, że nie możemy sobie kupić nowego komputera, czy samochodu o ile nie jest on potrzebny naszej firmie do działania.

Podsumowując, pamiętaj o tym, że własna firma to nie wakacje na których wszyscy pracują na ciebie. To praca znacznie cięższa i dłuższa niż typowy etat, jednak robiąc to co się lubi, tak naprawdę nie trzeba pracować.