Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

firma

Własna firma. Czy to się opłaca?

Własna działalność gospodarcza to szansa na zarobienie nieograniczonych pieniędzy. Tą prawdę zna każdy z nas. Niewiele osób jednak decyduje się na założenie firmy. Powody tego są różne, często jednak przemawia za nie zakładaniem firmy obawa – czy to się rzeczywiście opłaca? Założenie firmy może się oczywiście opłacać, ale może również być gwoździem do finansowej trumny. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek wpadł z powodu firmy w spiralę długów. Wbrew pozom o to nie jest trudno – niskie dochody, wysokie koszty, koszty pracowników i inne wydatki mogą spowodować, że bilans nie będzie dodatni, a wręcz przeciwnie. Ujemny. Czy warto więc się decydować na założenie firmy? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, trzeba pamiętać o jednym – szczerej i profesjonalnej analizie zysków i strat i realnym ocenieniu szans na powodzenie firmy.

Oczywiście wiele zależy od tego jakiego rodzaju to będzie firma. Trzeba znaleźć swoją niszę, w której z powodzeniem się będziemy poruszać, a później jeszcze umiejętnie firmę poprowadzić. Warto pamiętać – prowadzenie firmy, szczególnie na początku jest po prostu bardzo ciężką pracą i warto zdać sobie z tego sprawę visit their website. Bez wątpienia trzeba również przyzwyczaić się do myśli iż przez pierwsze miesiące firma nie przyniesie spodziewanych zysków. Zyski mogą pojawić się, ale nie natychmiast. Podsumowując – założenie własnej działalności gospodarczej oczywiście jest rozwiązaniem prowadzącym do uzyskiwania dużych dochodów, jednak to nie jest oczywista sprawa. Często jest wręcz odwrotnie. Warto pamiętać, że start firmy wymaga inwestycji i oczekiwania na to, iż firma zacznie przynosić dochody. Warto to wiedzieć i nie decydować się na założenie firmy pochopnie. Biznes to koszty. Szczególnie na początku. Specjaliści często mówią, że warto mieć odłożone pieniądze co najmniej na kilka miesięcy życia. Wtedy można z powodzeniem podjąć się zakładania i spokojnego rozkręcania firmy. W innym wypadku warto przemyśleć wszystko dokładnie i nie decydować się na to pochopnie.

Dobrym pomysłem na własny biznes jest praca w domu.

Dobrym pomysłem na własny biznes jest praca w domu. W obecnych czasach gdy niemal każdy ma w domu komputer z dostępem do internetu, taką formą zarabiania pieniędzy może zainteresować się każdy. Jednak musisz wiedzieć, że nie każdy zawód da się wykonywać z domu przez internet. O ile dziennikarz, grafik, czy programista spokojnie mogą działać w sieci bez, tak już fryzjer, czy też kierowca nie – z wiadomych powodów. Zarówno w przypadku zawodów które mogą przyjąć taką formę pracy, jak i tych które nie mogą, podane zostały tylko przykłady bo w obu tych grupach propozycji jest znacznie więcej, jednak nie sposób je wszystkie wymienić. Zanim jednak zaczniesz badać rynek w swojej dziedzinie i pisać swój biznesplan, warto byś poznał kilka zalet i wad takiej formy pracy. Zacznijmy jednak od przyjemniejszego, czyli od zalet.

Pracując w domu nie musimy codziennie dojeżdżać do miejsca pracy co oczywiście generuje dodatkowe koszta, ale również pochłania sporo czasu. Pracując w domu możemy za to wstać na przykład 30 minut później, lub pobiegać dla zdrowia i kondycji. Dodatkowym atutem jest też elastyczny czas pracy, oznacza to, że jeśli lubisz pracować z rana, to nikt ci nie broni, jeśli wolisz w południe, wieczorem lub w nocy – też niema z tym najmniejszego problemu. Potrzebujesz wyskoczyć na miasto? – żaden problem. Boli cie głowa, a za oknem leje deszcz? – zrób sobie wolne. Pięknie to brzmi prawda? Jednak praktyka nie zawsze jest taka fajna jak teoria i tym samym przechodzimy do wad takiego rozwiązania. W domu przyzwyczajeni jesteśmy raczej do tego, że w nim odpoczywamy, jemy śpimy, a nie pracujemy. Dlatego tez początkowo może być trudno zmotywować się do pracy, zwłaszcza gdy mamy świadomość, że w lodówce jest coś dobrego, łóżko jest takie mięciutkie, a znajomy wrzucił nowy śmieszny filmik na facebook’u i głupio było by go nie zobaczyć. Tak czy owak, zalet jest na pewno więcej niż wad. Poza tym nad tymi wadami jakie tu zaprezentowałem można popracować, tak by nie były one aż tak dokuczliwe.

Etat czy własny biznes?

Etat czy własny biznes?

Zarabianie to część życia każdego człowieka. Nasza praca to podstawa egzystencji – bez niej nie można żyć. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek ją utracił i został pozbawiony dochodów.

Praca to pojęcie bardzo szerokie. Każdy, kto kiedykolwiek rozważał zarabianie miał wybór – etat lub własna firma. Oczywiście istnieje jeszcze taka opcja jak praca na umowach cywilnoprawnych, jednak to często uznawane jest jako nie praca, a co najwyżej szansa dorobienia do pensji. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale bez wątpienia praca na umowie cywilnoprawnej jest opcją gorszą niż praca na etacie lub we własnym biznesie.

Biznes czy etat? Odpowiedź nie zawsze jest łatwa, warto więc zdać sobie sprawę z różnic pomiędzy tymi sposobami zarabiania pieniędzy.

Jak wiadomo etat często nazywany jest po prostu praca stała. Oczywiście coś w tym jest – etat to praca, która jest chroniona przez prawo. Prawa pracownicze to bardzo ważna rzecz, która w tym momencie jest dużym plusem. Pracownik ma swego rodzaju ochronę prawną – ma prawa pracownicze, obowiązkową liczbę godzin do przepracowania, prawo do urlopu i wiele innych udogodnień, które są bardzo istotne i cenione przez pracowników. Oczywiście należy pamiętać o najważniejszym – pracownik ma stałą pensję, od której odprowadzane są składki na ubezpieczenie a wiec na przyszłą emeryturę.

Własna działalność gospodarcza to inny temat. Wielu ludzi nigdy nie podejmuje się jej założenia a inni wręcz przeciwnie – uznają, że to idealny sposób zarabiania. Biznes to wolność co może mieć dobre i złe strony. Biznes to szansa na nieograniczone zarobki, chociaż z drugiej strony to brak jakiejkolwiek ochrony prawnej. Można zarobić wiele można nie zarobić nic a nawet wpaść w długi. Nie ma prawa do urlopu, choć oczywiście można w dowolnym momencie na niego wyjechać, pamiętając o tym, że firma musi pracować. Jednym słowem – wolność, ale ze sporym ryzykiem.
Co wybrać? Odpowiedź jest bardzo trudna. Wie o tym każdy, kto pracował na etacie i przeszedł na swoje, rozpoczynając prowadzenie firmy. Co wybrać – każdy musi sam zdecydować, porównując zyski i straty przy każdym rozwiązaniu.

Życie biznesmena nie jest łatwe.

Być biznesmenem. Ten cel ma wielu z nas. Jest to cel często podyktowany chęcią zmiany czegoś w swoim życiu, oczywiście chodzi tu przede wszystkim o finanse. Oczywiście jest to cel bardzo dobry – biznes to doskonała metoda zarabiania pieniędzy. Bez względu na wielkość firmy, zawsze jest to szansa na spokojne zarabianie pieniędzy, bez konieczności słuchania szefa czy podporządkowywania się różnego rodzaju nakazom.Czy warto być biznesmenem? Oczywiście tak. Należy jednak wiedzieć, że ma to swoje plusy i minusy. Biznesmen to człowiek, który decyduje o sobie i sam sobie ustala swoją pracę. To wielka zaleta, ale także wada. Samemu sobie trzeba nadać pewien reżim i nauczyć się poświęcać odpowiednią ilość czasu na pracę i często nie jest to osiem godzin jak w przypadku pracownika na etacie. Szczególnie na etapie rozkręcania firmy jest to nierzadko praca po kilkanaście godzin dziennie, nierzadko również w dni wolne. Biznesmen to ktoś, kto sam decyduje o tym co robi i jak zarabia, jednak zawsze musi być konkurencyjny. Firma, która nie jest konkurencyjna to firma, której klienci nie cenią a stąd już krok do upadku. Biznes może upaść.

Biznesmen odpowiada za siebie. Te słowa należy również przytoczyć, patrząc na biznes pod katem odpowiedzialności przed państwem. Urząd skarbowy, ZUS, inne instytucje – biznesmeni odpowiadają za to co robią i mogą zostać ukarani jeśli ich praca nie będzie zgodna z prawem.

Wolność, ale z ograniczeniami – tak właśnie jest biznes i warto o tym pamiętać. Aby biznes przynosił dochody, trzeba poświecić wiele godzin pracy i często mieć trochę szczęścia. Warto o tym wiedzieć i nie postrzegać biznesu jako oczywisty sposób na zarobek. Umiejętnie prowadzony właśnie taki może być, jednak nie jest to generalna zasada. Decydując się na założenie firmy, warto więc wszystko przemyśleć i przeliczyć. Takie działanie może się bardzo opłacać. Oczywiście biznesu nie można się bać, decyzja o jego założeniu powinna jednak być bardzo przemyślana i poparta wieloma wyliczeniami. Biznes plan, analiza kosztów – bez tego biznes nie musi się udać.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zwłaszcza na etapie rozkręcania jej może być bardzo trudne i kłopotliwe. W jednej chwili spada na nas ogrom nowych zadań, pojęć, masa formalności i papierkowej roboty best slimming products. Musisz jednak wiedzieć, że można sobie z tym poradzić w całkiem prosty sposób, a mianowicie przystępując do inkubatora przedsiębiorczości.

Dzięki temu rozwiązaniu tanim kosztem zyskamy pomoc ekspertów z różnych dziedzin, wsparcie księgowości oraz wiele innych przydatnych i pomocnych rzeczy. Warto więc zainteresować się tym tematem, zwłaszcza gdy chcemy rozkręcić swoją pierwszą w życiu firmę. Dodatkowo w inkubatorach mamy możliwość skorzystania z pomocy przy kompletowaniu dokumentacji potrzebnej przy wnioskowaniu o datacji na rozwój nowego biznesu. Taki dodatkowy zastrzyk gotówki może w bardzo dużym stopniu dodać nam wiatru w żagle. Zyskamy bowiem nowy sprzed niezbędny do pracy, będziemy mogli zatrudnić nowych pracowników i stworzyć specjalnie dla nich miejsca pracy. To wszystko sprawi, że nasza firma będzie mogła o wiele lepiej i sprawniej działać. Dlatego też warto zainteresować się tym tematem. Zwłaszcza, że dotacji udziela wiele różnego rodzaju instytucji, a nawet i sama Unia Europejska. O dotację na utworzenie nowego miejsca pracy bądź rozwój firmy można starać się między innymi w Powiatowych Urzędach Pracy, różnego rodzaju stowarzyszeniach i tym podobnych.

Warto jednak zawsze dokładnie analizować wszelakie regulaminy i zasady przyznawania dotacji, bowiem może okazać się, że ktoś da nam pieniądze jednak w zamian będzie oczekiwał udział w zyskach przez jakiś (czasem długi/wieloletni) okres czasu.

Tak czy owak w ten sposób możemy w nieco prostszy i szybszy sposób rozwinąć swoją działalność gospodarczą, a tym samym zbudować swój własny, pierwszy biznes który będzie nam przynosił zyski każdego miesiąca, a w dodatku zatrudniał innych ludzi dla których będzie miejsce pracy na rynku gdzie jest wielu młodych i wykształconych bezrobotnych gotowych do podjęcia pracy.