Szukaj
Kalendarz
  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

internet

Zarabianie w sieci internet.

Spośród wielu możliwości poprawienia stanu swoich finansów, od wielu lat, dużą popularnością cieszy się zarabianie przez Internet. Ten nowy wciąż sposób zarabiania to nie tylko szansa dorobienia do pensji, aczkolwiek i w ten sposób można go traktować. Pracując w internecie można bez problemu poprawić stan swojego budżetu domowego. Oczywiście należy pamiętać, by zająć się czymś, co rzeczywiście przynosi dochody.

Zarabianie w Internecie to temat rzeka. Temat, który jest interesujący, może jednak przynosić zyski, ale nie musi. Warto powiedzieć wprost – w przypadku zarabiania przez Internet niektóre sposoby działają inne, mówi się tylko że działają. Na pewno nie można wierzyć w takie rzeczy jak zarabianie na klikaniu w reklamy, czytanie maili oraz inne nie wymagające żadnej wiedzy sposoby zarabiania. W taki sposób można co najwyżej pieniądze stracić a w najlepszym, przypadku ich nie zarobić.

Chcąc pracować przez Internet, warto zdać sobie sprawę ze swoich możliwości. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w informatyce, może warto zająć się tłumaczeniami? A może pisaniem teksów? Bez wątpienia zawsze jednak warto zając się uczestnictwem w dobrym programie partnerskim, lub po prostu wykonywać prace na zlecenie. W sieci Internet można znaleźć bardzo wiele portali, na których zleceniodawcy zamieszczają oferty pracy do wykonania. W zależności od portalu, w ten czy inny sposób można się do takiej pracy zgłosić, a po jej wykonaniu czekać na pieniądze. Finanse się zmienią.

Dochody z zarabiania przez Internet mogą być małe, lub wielkie. Wszystko zależy od tego czy trafimy na odpowiedni sposób zarabiania i jak dobrze będziemy w nim się poruszać. Oczywiście każdy sposób można potraktować jako możliwość dorobienia do pensji lub po prostu jako możliwość dużego zarobku. Oczywiście nie należy spodziewać się takich w pierwszym miesiącu, ale pracując w siei dłużej, wypracowując pozycję, możemy nie dość, że sporo zarabiać, to w dodatku dyktować ceny swoich usług.

Podsumowując – chcąc poprawić swoje finanse, warto zamiast bezproduktywnie siedzieć, przed komputerem, zastanowić się, czy nie lepiej w nim zarabiać. Każdy może to zrobić, choć nie przy pomocy każdej metody zarabiania, wiele z nich bowiem działa, nie wszystkie jednak warto o tym pamiętać.

Biznes w internecie.

W czasach ogólnodostępnych komputerów i dostępu do internetu różnego rodzaju biznesu zaczynają migrować do internetu, zamykając lokalną działalność lub wykorzystując możliwości sieci do zwiększenia zysków. Do sieci przenoszone są głównie sklepy które starają się w każdy możliwy sposób pozyskać nowych klientów. Istnieją również takie które nigdy nie prowadziły działalności na lokalnym rynku. Dzieje się tak głównie dlatego że skal internetowy generuje znacznie mniejsze koszta niż taki tradycyjny. Nie musimy posiadać lokalu za który trzeba płacić, ani opłacać aż tylu pracowników do obsługi. Cała reszta pozostaje niemal niezmienna, ponieważ tak samo jak w wersji spoza internetu musimy zamawiać towar w hurtowniach, i sprzedawać go oraz pozyskiwać nowych klientów.

Wiele osób również szuka pracy w internecie, ale nie mam tutaj na myśli ogłoszeń o pracę, ale tak zwany freelancing. Zawody w których możemy pracować w taki sposób to, między innymi: dziennikarz, pisarz, grafik, koder, programista, doradca, dietetyk, trener rozwoju osobistego. Możliwości jest znacznie więcej.

Atutem takiej formy pracy jest głównie niezależność od miejsca i czasu. Zyskujemy w ten sposób możliwość pracy z każdego miejsca świata, byle by tylko mieć dostęp do komputera i internetu. Dodatkowo możemy pracować dla kogo chcemy i nie musimy robić zleceń które nam nie odpowiadają. Zakładając oczywiście że możemy sobie pozwolić na to finansowo, bo czasami zdarza się tak że po prostu trzeba coś zrobić i niema innego wyjścia po pieniądze są ważniejsze.

Podobnie jest z czasem pracy. Niejednokrotnie można usłyszeć że jakaś firma oferuje elastyczny czas pracy, jednak jest on sztywno określony, a cała elastyczność polega jedynie na wyborze i dopasowaniu do siebie zmian w pracy. Prawdziwa elastyczność czasowa jest gdy pracujemy sami w internecie. Zakładając że nie gonią nas żadne pilne zlecenia można pozwolić sobie czasem na przerwę w środku tygodnia i nic nie robić. Z tym że warto uważać by nie trwały one zbyt długo bo gdy ilość zleceń zacznie się nawarstwiać można popaść w problemy.