Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

Nieruchomości

inwestycje w nieruchomości

Mimo światowego kryzysu na rynku nieruchomości, który dociera także do Polski, sa jeszcze osoby, które maja kilkaset tysięcy złotych do zainwestowania. I chętnie inwestują w nieruchomości. Jest to jednak forma która wymaga bardzo długiego okresu oczekiwania na zysk. Nawet jeśli ceny nieruchomości wzrastają, ciężko jest sprzedać na przykład mieszkanie z dnia na dzień. Zwłaszcza w momencie, kiedy ceny sa bardzo wysokie. Inwestorzy kupują więc raczej, lokale które przyniosą im zysk nie ze sprzedaży, a z wynajmu. Jest wiele atrakcyjnych lokalizacji, w które można zainwestować i czerpać zyski praktycznie od razu. Niegdyś inwestowano w hotele, jednak to wymaga ponoszenia dużych kosztów związanych z pracownikami, opłatami stałymi itp. Najbardziej intratnym rozwiązaniem, jest inwestycja w apartamenty , szczególnie w regionach atrakcyjnych pod względem turystycznym. Sa to tereny nadmorskie, gdzie wczasowicze bardzo chętnie rezygnują z pobytu w hotelu, na rzecz mieszkania w czasie urlopu w pięknych apartamentach. To daje im większą swobodę, uniezależnienie od godzin podawania posiłków i więcej intymności niż w obiektach hotelowych.

Ceny wynajmu takiego lokalu, sa zbliżone do cen noclegu w hotelu i wynoszą w granicach 300-500 zł za dobę. Kwota nie jest niska, jednak zapewniam, iż wśród nas sa osoby gotowe zapłacić za taki luksus. Oprócz terenów nadmorskich, mnóstwo jest ciekawych nieruchomości także w górach. Są one tak samo atrakcyjne, jak te nad morzem i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Najprostszym sposobem zysku z nieruchomości, jest również zakup mieszkania w miastach akademickich, do których z początkiem października, przyjeżdża nawet 25 tysięcy studentów. Natomiast ryzykowny wydaje się zakup lokalu użytkowego, który chcemy przeznaczyć pod wynajem na działalność handlowa lub usługową. W obecnej sytuacji na rynku, możemy mieć spory kłopot ze znalezieniem godnego zaufania najemcy. Wiele małych firm bankrutuje i maja wówczas problemy z wnoszeniem opłat

Inwestycje w budownictwo

Światowy kryzys, w mniejszym lub większym stopniu, dotyka wszystkie państwa. Również Polska nie pozostaje obojętna na kryzys światowy. Kilka lat temu mówiło się o kryzysie w budownictwie. Straszono nas wzrostami cen materiałów budowlanych i krachem w budownictwie. Owszem ceny poszły w górę, ale nie na stałe i wahają się do dziś. Budownictwo tez nie upadło i patrząc na nowe inwestycje poszczególnych miast, nie upadnie. Nie tak dawno wybudowano piękne i drogie stadiony narodowe. Projektanci zgarnęli swoje pieniądze a wykonawcy ciągają się po sądach do dziś. Polska jak zwykle pakuje się we wszystko, co pięknie wygląda, gorzej jest z wykonaniem. Zawsze jest piękny dobór słów jak to będzie pięknie, wspaniale i w ogóle a potem zostaje rozczarowanie. Zamiast pomyśleć o wszystkich aspektach, każdej budowy to my tylko mówimy i robimy. Nie ważne, że coś nie wyjdzie wszystko da się zatuszować. Wracając do tematu, co roku powstają tysiące nowych budynków. Firmy budują wieżowce, a zwykli ludzie małe domki. Staramy się inwestować w dom, bo to sens naszego życia – mieć własny dom. Budownictwo to nie tylko materiały budowlane, ale też sprzęt budowlany. Jeśli ktoś zakłada firmę budowlaną, a nadal powstaje ich bardzo dużo, inwestuje w sprzęt i maszyny budowlane. Bez odpowiedniego wyposażenia firma nie ma prawa bytu na rynku i w ogóle.

Maszyny budowlane są bardzo drogie – ich ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zakładając firmę budowlaną musimy mieć sporo gotówki, żeby wyposażyć firmę w odpowiedni sprzęt. Oczywiście takie firmy są duże lub małe i zapotrzebowanie na narzędzia jest różne. Wiele osób zakłada małe firmy na zasadach własnych działalności gospodarczych. Są to osoby zajmujące się budowlanką, remontami, odnawianiem albo pokrewnymi dziedzinami. W dalszym ciągu jest to dochodowy interes. Wielu ludzi się buduje, nie zależnie czy mieszka w mieście czy na wsi. Inwestycja w budownictwo jest opłacalna i nadal będzie trwać. Zawsze będziemy potrzebować domu.

Inwestowanie w nieruchomości

Nie ma to jak dobra inwestycja. Taką dobrą inwestycją są nieruchomości. Zawsze były i są w cenie. Można inwestować w nieruchomości stałe i ruchome. Wiele osób lokuje pieniądze i oszczędności w grunty rolne lub działki budowlane. Od lat te nieruchomości wciąż drożeją. Ziemia była, jest i będzie jeszcze długo po nas. Inwestując w grunty mamy pewność, że mamy coś stabilnego i stałego. W naszych czasach stabilność i stałość są najbardziej poszukiwaną rzeczą. Nic nie jest stałe i stabilne jak to było lata temu.

Szukamy w życiu różnych rzeczy – rodziny, pracy, domu, miłości i wielu mniej ważnych rzeczy, ale najważniejsza jest stabilność i stałość. Co nam po rodzinie jak nie będziemy mogli zapewnić jej godnego życia i domu. Nawet miłość dzisiaj nie jest stała. Wciąż rośnie liczba rozwodów wśród młodych ludzi. Szybko bierzemy ślub a potem jeszcze szybciej się rozwodzimy. Mając dobra pracę i zarabiając dobrze stać nas na odłożenie dodatkowej gotówki. Jak uzbiera się już sporo takich pieniędzy zastanawiamy się w co je zainwestować. Lokujemy oszczędności w banku lub w nieruchomościach. Jeśli marzy nam się nowy dom to go budujemy, jeśli chcemy kupić piękną działkę to ja kupujemy, bo nas na to stać. Najdroższe są grunty leżące blisko terenów rekreacyjno-wypoczynkowych. Popularność danej miejscowości zasadniczo wpływa na ceny działek w okolicy. No, ale jeśli ktoś znajdzie piękną działkę i wie, że chce tylko tą, to gotów jest zapłacić wygórowaną cenę, żeby tylko dostać to co chce. To samo dotyczy domów wystawianych na sprzedaż. Czasami uda nam się kupić dom do remontu po atrakcyjnej cenie i w atrakcyjnej miejscowości. Niestety to wyjątki. Bowiem nawet rozpadająca się chałupka potrafi kosztować fortunę. No a gdzie tu jeszcze remonty i reszta. Stare domy do remontu to też dobra inwestycja. Trafiają się perełki. Można odkryć wiele „skarbów” w tych starych domach. Szukając nieruchomości do zainwestowania możemy się poratować wszędobylskimi agencjami nieruchomości. Niektóre mają spore doświadczenie i pomogą nam wybrać odpowiednią nieruchomość.