Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

pieniądz

Zarabianie w sieci internet.

Spośród wielu możliwości poprawienia stanu swoich finansów, od wielu lat, dużą popularnością cieszy się zarabianie przez Internet. Ten nowy wciąż sposób zarabiania to nie tylko szansa dorobienia do pensji, aczkolwiek i w ten sposób można go traktować. Pracując w internecie można bez problemu poprawić stan swojego budżetu domowego. Oczywiście należy pamiętać, by zająć się czymś, co rzeczywiście przynosi dochody.

Zarabianie w Internecie to temat rzeka. Temat, który jest interesujący, może jednak przynosić zyski, ale nie musi. Warto powiedzieć wprost – w przypadku zarabiania przez Internet niektóre sposoby działają inne, mówi się tylko że działają. Na pewno nie można wierzyć w takie rzeczy jak zarabianie na klikaniu w reklamy, czytanie maili oraz inne nie wymagające żadnej wiedzy sposoby zarabiania. W taki sposób można co najwyżej pieniądze stracić a w najlepszym, przypadku ich nie zarobić.

Chcąc pracować przez Internet, warto zdać sobie sprawę ze swoich możliwości. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w informatyce, może warto zająć się tłumaczeniami? A może pisaniem teksów? Bez wątpienia zawsze jednak warto zając się uczestnictwem w dobrym programie partnerskim, lub po prostu wykonywać prace na zlecenie. W sieci Internet można znaleźć bardzo wiele portali, na których zleceniodawcy zamieszczają oferty pracy do wykonania. W zależności od portalu, w ten czy inny sposób można się do takiej pracy zgłosić, a po jej wykonaniu czekać na pieniądze. Finanse się zmienią.

Dochody z zarabiania przez Internet mogą być małe, lub wielkie. Wszystko zależy od tego czy trafimy na odpowiedni sposób zarabiania i jak dobrze będziemy w nim się poruszać. Oczywiście każdy sposób można potraktować jako możliwość dorobienia do pensji lub po prostu jako możliwość dużego zarobku. Oczywiście nie należy spodziewać się takich w pierwszym miesiącu, ale pracując w siei dłużej, wypracowując pozycję, możemy nie dość, że sporo zarabiać, to w dodatku dyktować ceny swoich usług.

Podsumowując – chcąc poprawić swoje finanse, warto zamiast bezproduktywnie siedzieć, przed komputerem, zastanowić się, czy nie lepiej w nim zarabiać. Każdy może to zrobić, choć nie przy pomocy każdej metody zarabiania, wiele z nich bowiem działa, nie wszystkie jednak warto o tym pamiętać.

Sposoby na inwestowanie pieniędzy.

Jednym z lepszych sposobów na inwestowanie pieniędzy jest dostępna na polskim rynku inwestycyjnym Giełda Papierów Wartościowych, w skrócie GPW (od pierwszych liter wyrazów z nazwy). Jak sama nazwa wskazuje na giełdzie mamy możliwość inwestowania pieniędzy w papiery wartościowe, a właściwie w akcje i obligacje. Sposób w jaki inwestujemy bazuje na starej zasadzie: „kup tanio, sprzedaj drogo/z zyskiem”. W tym przypadku chodzi o to by kupić akcje/obligacje, a gdy ich wartość pójdzie w górę, sprzedajemy dzięki czemu zarabiamy pieniądze.

Wiedz jednak, że nie każdy może inwestować na giełdzie, takie prawa mają jedynie maklerzy. Nie oznacza to jednak, że musisz od razu zapisywać się ma kurs maklerski. Wystarczy, że założysz sobie rachunek maklerski. Taką możliwość mamy zarówno w lokalnych domach handlowych, jak również przy niektórych bankach które prowadzą taką działalność. Warto jednak zakładać rachunki maklerskie przy bankach w których mamy już rachunek bankowy, ponieważ zyskujemy wtedy na czasie przekazywania pieniędzy z jednego rachunku na drugi. Tym samym możemy znacznie szybciej i sprawniej inwestować pieniądze, zamiast czekać kiedy w końcu zmieni się saldo rachunku maklerskiego.

Co dalej… Gdy mamy już rachunek maklerski warto było by zapoznać się z zasadami analizy rynku. Umiejętność ta jest bardzo ważna i stanowi swoistą podstawę dobrego inwestowania. Jeśli nie nauczymy się analizować statystyk i wykresów to pozostaje nam jedynie gra w ciemno. Wiedz jednak, że o ile raz, czy dwa może ci się udać… Tak już za którymś z kolei już na pewno przegrasz i stracisz wszystko co masz.

Poza tym warto również śledzić wszelkiego rodzaju doniesienia biznesowe oraz sytuację polityczną i gospodarczą w kraju, ponieważ różnego rodzaju wydarzenia mogą mieć ogromny wpływ na notowania, co przekłada się na cenę akcji i nasz zysk, bądź stratę.

Na zakończenie uświadomię cie, że Giełda jest ryzykowną formą inwestycji, dlatego też musisz mieć świadomość wysokiego poziomu ryzyka inwestycyjnego.