Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

zarabianie

Zarabianie w sieci internet.

Spośród wielu możliwości poprawienia stanu swoich finansów, od wielu lat, dużą popularnością cieszy się zarabianie przez Internet. Ten nowy wciąż sposób zarabiania to nie tylko szansa dorobienia do pensji, aczkolwiek i w ten sposób można go traktować. Pracując w internecie można bez problemu poprawić stan swojego budżetu domowego. Oczywiście należy pamiętać, by zająć się czymś, co rzeczywiście przynosi dochody.

Zarabianie w Internecie to temat rzeka. Temat, który jest interesujący, może jednak przynosić zyski, ale nie musi. Warto powiedzieć wprost – w przypadku zarabiania przez Internet niektóre sposoby działają inne, mówi się tylko że działają. Na pewno nie można wierzyć w takie rzeczy jak zarabianie na klikaniu w reklamy, czytanie maili oraz inne nie wymagające żadnej wiedzy sposoby zarabiania. W taki sposób można co najwyżej pieniądze stracić a w najlepszym, przypadku ich nie zarobić.

Chcąc pracować przez Internet, warto zdać sobie sprawę ze swoich możliwości. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w informatyce, może warto zająć się tłumaczeniami? A może pisaniem teksów? Bez wątpienia zawsze jednak warto zając się uczestnictwem w dobrym programie partnerskim, lub po prostu wykonywać prace na zlecenie. W sieci Internet można znaleźć bardzo wiele portali, na których zleceniodawcy zamieszczają oferty pracy do wykonania. W zależności od portalu, w ten czy inny sposób można się do takiej pracy zgłosić, a po jej wykonaniu czekać na pieniądze. Finanse się zmienią.

Dochody z zarabiania przez Internet mogą być małe, lub wielkie. Wszystko zależy od tego czy trafimy na odpowiedni sposób zarabiania i jak dobrze będziemy w nim się poruszać. Oczywiście każdy sposób można potraktować jako możliwość dorobienia do pensji lub po prostu jako możliwość dużego zarobku. Oczywiście nie należy spodziewać się takich w pierwszym miesiącu, ale pracując w siei dłużej, wypracowując pozycję, możemy nie dość, że sporo zarabiać, to w dodatku dyktować ceny swoich usług.

Podsumowując – chcąc poprawić swoje finanse, warto zamiast bezproduktywnie siedzieć, przed komputerem, zastanowić się, czy nie lepiej w nim zarabiać. Każdy może to zrobić, choć nie przy pomocy każdej metody zarabiania, wiele z nich bowiem działa, nie wszystkie jednak warto o tym pamiętać.

Kredytowy biznes

Media biją na alarm, bo społeczeństwo żyje w coraz większym zadłużeniu. Jak to, więc nazwać? Codziennie dostajemy odpowiednią dawkę reklam kredytowych. Nic tylko brać kredyt i żyć jak królowie. Wszystkie banki prześcigają się w tanich oprocentowaniach na kredyty. Coraz więcej osób sięga po „chwilówki”. Są to osoby, które nie mają realnych warunków, na spłatę wziętego kredytu, ale to nie ważne przy wypełnianiu dokumentów. Wszystko zaczyna się jak trzeba zacząć spłacać pożyczkę. Już spłata pierwszej raty jest problemem, a co dopiero reszty. Wszystko wygląda ładnie i pięknie, ale tylko w reklamach. Niestety to my sami jesteśmy sobie winni, bo nie czytamy umów tylko podpisujemy je na oślep, ciesząc się z zastrzyku gotówki. Potem okazuje się, ze nie stać nas na spłatę pożyczek i kredytów. Biorąc kredyt na kilkadziesiąt tysięcy jesteśmy uwiązani spłatami rat na około 30 lat. Skąd można wiedzieć, ze przez te będziemy mieć dobrze płatną pracę i w dodatku przez cały czas? Nikt tego nie wie a jednak decydujemy się na takie szaleństwo. Potem przytomniejemy, ale jest za późno. Ilu ludzi straciło pracę w tym tylko roku? A pożyczki i kredyty nadal są łatwo dostępne dla każdego, kto jest pełnoletni. Już nawet nie potrzeba zaświadczenia z pracy, bo wystarczy tylko dowód osobisty i pieniążki masz od ręki.

Kredytów jest mnóstwo w zależności od potrzeb. Najpopularniejsze są hipoteczne, gotówkowe, samochodowe czy mieszkaniowe. W tej chwili kredyt to najbardziej dochodowy interes dla banków a może i na całym świecie. Jakby się nad tym zastanowić to ludzie i państwa na całym świecie są zadłużone „po uszy”. Jak więc nadal funkcjonujemy i skąd bierzemy pieniądze na spłaty tych kredytów? To dobre pytania a odpowiedzi nie zawsze da się uzyskać. Czasami kredyt jest tak wielkim obciążeniem dla rodziny, że ludzie muszą wyjeżdżać z kraju, aby zarobić porządne pieniądze na życie i spłatę długu. Zdarzają się też przypadki samobójstw z powodu za dużego kredytu. Ludzie sobie nie radzą psychicznie z takim obciążeniem, choć to sporadyczne przypadki.

Kariera a finanse

Karierę można zrobić wszędzie i w każdym zawodzie. Najpopularniejszą karierę robią aktorzy. Nasi rodzimi aktorzy nie mają co narzekać na gażę, ale mogą tylko pozazdrościć swoim kolegom zza oceanu. Uważa się, że prawdziwą karierę można zrobić tylko w Hollywood. To miasto wielkich wytwórni filmowych i wschodzących gwiazd filmowych. Swoją drogą filmy, które powstały za oceanem robią furorę na całym świecie a nasze tylko u nas. Zdarza się, że nasze filmy doceniają na przeróżnych festiwalach filmowych, ale w Europie. Zazwyczaj to tylko krótka wzmianka w mediach.  Zagraniczni producenci mają duże zaplecze finansowe i stać ich na rozmach. Gwiazdy rodzą się codziennie i robią coraz większą karierę. Chyba, każdy chciałby zarabiać tyle co aktorzy hollywoodzcy. U nas można zrobić karierę w biznesie. Wiele polskich firm przebiło się na świat i wiedzie prym na rynkach. Liczy się dobry pomysł i odpowiednia promocja swojej firmy. Jeśli trafi się wielki kontrahent trzeba to wykorzystać i przeć do przodu. To działa jak w poczcie pantoflowej. Ktoś jest zadowolony informuje znajomych a oni swoich znajomych i tak dochodzi się do wielkich pieniędzy.

Trzeba tylko nie zbaczać z wymierzonego kursu i nie iść na skróty, bo klapa murowana. Karierę robią też urzędnicy państwowi. Śledzimy w mediach, co poczyna nasz rząd i politycy. To właśnie oni robią karierę medialną. Coraz częściej dane osoby, znajdujące się na wysokich stanowiskach, pojawiają się w mediach i prasie kolorowej. Nawet rodziny urzędników lansują się na nich samych. W zwykłej pracy tez możemy zrobić karierę. Mozolnie wspinamy się po jej szczeblach, żeby tylko znaleźć się na szczycie. Praca to nasz „konik” i motywacja do działania. Wiedząc, ze czeka nas dużo więcej przywilejów na wyższym stanowisku dajemy z siebie wszystko. Jesteśmy bardziej wydajni, co cieszy naszego pracodawcę. Wyższe stanowisko wiąże się z wyższą płacą – to nas napędza. Wszyscy chcemy więcej. Więcej pieniędzy to lepsze życie.