Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Ekonomicznie
  Co to znaczy ekonomicznie? Takie pytanie wbrew pozorom nie jest pozbawione sensu. W opinii wielu osób ekonomicznie znaczy jak najtaniej. Oczywiście ma to swoje logiczne uzasadnienie warto jednak wiedzieć, że temat ten wymaga o wiele szerszego spojrzenia niż tylko przez pryzmat ceny. Bez względu na to czy rzecz dotyczy jazdy samochodem czy życia, wiele osób stara się iść najprościej. Tanio, znaczy dobrze, drogo, znaczy źle. Nie zawsze właśnie tak jest. W wielu przypadkach wybór opcji droższej, jest rozwiązaniem o wiele bardziej sensowny. Droższy produkt wystarcza na dłużej niż tańszy, a więc w przeliczeniu jest po prostu tańszy. Droższe buty wytrzymują kilka sezonów, tańsze rozsypują się po kilku miesiącach. Droższy produkt do jedzenia być może zostanie zjedzony tak samo szybko jak ten tańszy, ale lepsze jakościowo jedzenie na pewno nie przyczyni się do pogorszenia staniu zdrowia, w przypadku taniego jedzenia jest inaczej. Tu temat jest szerszy – problemy ze zdrowiem to stres, konieczne leczenie i wiele innych problemów, które oczywiście oznaczają bardzo wiele wydatków, które mnie musiałby się pojawić. Podsumowując – czy zawsze warto kupować taniej? Oczywiście nie. Cena to tylko jeden z wielu koniecznych kryteriów wyboru produktu lub usługi. Z reguły najmniejsza jest po prostu zachęceniem do zakupu, jednak nie zawsze podyktowanym tym, że produkt jest dobry. Warto o tym wiedzieć i z pewną dozą ostrożności przyglądać się tym najtańszym produktom. Produkty tanie, często okazują się produktami śmiesznie niskiej wręcz jakości – w najlepszym przypadku oznacza to jedno – rozsypują się i są do wyrzucenia. W wielu przypadkach jest inaczej. Tanie produkty mogą być groźne dla zdrowia. Jednym słowem – nie zawsze tanio, znaczy dobrze. Czasami odrobinę droższy produkt to lepsze rozwiązanie. Każdy, kto ma porównanie, miał okazje kupować produkty najtańsze i nieco lepsze, doskonale wie, o czym mowa. Ktoś kiedyś powiedział – ten, kto jest biedny, nie powinien kupować tanio. Coś w tym jest. Warto mieć tego świadomość. To z troski o swoje finanse.

zarobek

Jak zarabiać więcej?

Zarabianie. Temat, który interesuje praktycznie każdego z nas. Nie ma oczywiście w tym nic dziwnego. W końcu zarabianie jest częścią życia a uzyskiwanie dochodów, mimo powszechnie panującej opinii, że pieniądze nie są najważniejsze, jest po prostu koniecznością. Niestety dzisiejszy świat jest tak poukładany – ten, kto nie zarabia po prostu nie istnieje, żyjąc na granicy ubóstwa.Jak zarabiać więcej? Doba każdego człowieka jest dokładnie tej samej długości, dlatego dla wielu osób sporym zaskoczeniem jest fakt, że sąsiad, znany, bliski, zarabia wielokrotnie więcej. W jaki sposób i jak my możemy zarabiać więcej?
Wiele zależy oczywiście od rzeczy, które nie do końca są od nas zależne. Nasze zarobki często są uzależnione od miejsca zamieszkania czy poziomu wykształcenia. W każdej sytuacji jednak można je podnieść, niekiedy znacznie.

Dodatkowa praca.

Dodatkowa praca jest najprostszym i doskonałym rozwiązaniem, warto jednak zdać sobie sprawę z jednego – nie zawsze pracować dłużej, może oznaczać – zarabiać więcej. Często jest inaczej. Zarabiać mądrzej, pracując tyle samo to lepsze rozwiązanie.

Warto spojrzeć krytycznie nie tylko na nasze dochody, ale przede wszystkim na prace. Każdy, kto jest zatrudniony powinien realnie ocenić, czy rzeczywiście praca daje możliwości rozwoju i czy dzięki niej istnieje szansa na wyższe finanse, niekiedy zamiana pracy, której niejednokrotnie się boimy jest najlepszym rozwiązaniem.

Własna firma.

Czasami najlepszym wyjściem z sytuacji jest założenie własnej działalności gospodarczej. To trudna decyzja wymagająca wiele odwagi. Przemyślana może naprawdę wiele zmienić w życiu.

Podsumowując – każdym, komu zależy na zarobkach, powinien przemyśleć, czy wszystko co robi ma sens i czy praca, która wykonuje daje szanse rozwoju. Nie warto uciekać przed sobą, przed swoimi marzeniami. Warto postarać się o pracę, która rzeczywiście przyniesie zyski. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto zrobić coś, dzięki czemu będziemy więcej zarabiać. To istotne dla nas i dla naszej rodziny, dlatego warto o to walczyć. Wbrew pozorom uzyskiwanie wyższych dochodów nie jest tak trudna jak może się wydawać.

Oszczędzanie.

Oszczędzanie pieniędzy to coś, czego uczy się często nawet dzieci. Już wiele lat temu popularne były tak zwane książeczki oszczędnościowe dla dzieci, na które wpłacali niewielkie sumy pieniędzy. Oczywiście tamte książeczki były dość dyskusyjne – oszczędzanie nie było związane z zyskami, ponieważ książeczki nie były oprocentowane. Dziś jest inaczej. Oszczędzać można na wiele sposobów. Czy warto to robić? Bez wątpienia tak. Każdy kto słyszy o oszczędzaniu, oczywiście od razu może powiedzieć, że nie zawsze to jest proste. Tak jest w rzeczywistości, warto jednak powiedzieć sobie wprost – poza niektórymi przypadkami, nawet niewiele sumy można oszczędzić w każdej sytuacji. Bez względu na to czy będzie to skarbonka do której będziemy wrzucać monety, czy po prostu książeczka oszczędnościowa, lub lokata w koncie elektronicznym, czyli internetowym. Warto się na to zdecydować.

Jak oszczędzać?

Specjaliści finansowi mówią wprost – idealnie jest jeśli oszczędza się około dziesięciu procent swoich zarobków. Co istotne – każdych zarobków. To trudne, ale do zrobienia, trzeba tylko wiedzieć o tym by z tym nie zwlekać i każdy dochód który otrzymujemy dzielić na życie i na oszczędności. Oczywiście trzeba uznać wprost – przy trudnej sytuacji finansowej nie można oszczędzić aż takiej sumy, warto jednak oszczędzić cokolwiek. Można sobie postanowić, że będzie to pięć procent dochodów, można jeszcze mniej, warto jednak ustalić stawki procentowe, ponieważ to zmotywuje do regularności, co więcej – szybko pokaże efekty. Wrzucanie do skarbonki po przysłowiowej złotówce, wtedy gdy się nam przypomni również jest metoda oszczędzania ale dużo mniej korzystną check out here.

Podsumowując – warto nauczyć się oszczędzania. Posiadanie pieniędzy na czarną godzinę na pewno jest dużo korzystniejsze od życia z dnia na dzień. Warto mieć tego świadomość i nie uciekać od oszczędzania. Tylko wtedy bowiem można mieć pewność, że przetrwamy trudniejsze momenty finansowe. Dzięki oszczędnościom to się może po prostu udać.